Araba Logo
Sıkça Sorulan Sorular

Araç Satın Alma Süreci

Sizin için en iyi Araba.com arabasını bulmaya kararlıyız.

Herhangi bir sebepten dolayı arabayı beğenmezseniz, bu konuda size yol gösterecek kişi yine Araba.com müşteri temsilciniz olacaktır.

Başlangıç olarak müşteri temsilcinizi bilgilendirin ve satın alma sırasında size sağladıkları tüm belgeler ve araçla birlikte merkezlerimizden herhangi birine gidin. Oradaki birimler kontrolleri gerçekleştirecek ve seçiminize bağlı olarak (değişim veya iade) prosedürler ilerletilecek.

Araba.com’da kalite en önemli değerdir. Her otomobil Araba.com otomobili olmadan önce 240 noktalı titiz bir ekspertiz sürecinden (hukuki, estetik, elektrik ve mekanik) geçer. Bu onaylar alındıktan sonra araçlarımızı alıcılarımızın beğenisine sunuyoruz. Bu sayede Araba.com'dan satın aldığınız tüm arabalar 3 ay / 5.000 kilometre motor, mekanik ve elektrik garantilidir.

REZERVASYON

1. Bir arabayı rezerve ettirmek Araba.com’da çok basittir. Araba.com Araçları sayfasına girip, en çok beğendiğiniz arabayı seçin, İlgileniyorum'a tıklayın ve sadece 500TL ödeyerek rezervasyon oluşturun. Aracın beklentilerinizi karşılamaması durumunda, paranızın %100'ü size iade edilecektir.

2. Araba.com'un önemli bir araba rotasyonu var, bu da birden fazla kişinin aynı arabaya ilgi duymasına neden olabilir; bu nedenle aracın münhasırlığını sağlamak ve bizimle bir süreç başlatmak için rezervasyon yapmanız önemlidir.

3. Rezervasyon geçerliliğini kaybettiğinde, arabayı rezerve etmek için alınan ücreti iade ediyoruz.

FİNANSMANLI SATIN ALMA SÜRECİ

1. Araba için rezervasyonu yapıyoruz.

2. Aracınızı görmeniz için size randevu veriyoruz.

3. Geldiğinizde finansman ihtiyacınız varsa anlaşmalı firmalarımıza yönlendiriyoruz.

4. Eğer krediniz onaylandıysa , mali koşulları kabul ediyoruz ve peşinatın ödenmesine geçiyoruz.

5. Sözleşmenin imzalanmasını ve kredinin koşullarını planlıyoruz.

6. Finansman firmasının onaylamasını ve bunun ödenmesini bekliyoruz.

7. Arabanın teslimatını planlıyoruz.

NAKİT SATIN ALMA

1. Hayallarinizdeki Araba.com aracı için yine rezervasyon yapıyoruz.

2. Danışmanımız size Araba.com merkezimize ziyaretinizde eşlik ediyor.

3. Aracı beğenirseniz, aracın resmi işlemlerini kontrol ediyoruz (plaka iptali, sahip değişikliği)

4. İlgili prosedürleri ilerletiyoruz ve koşulları gözden geçiriyoruz.

5. Son olarak Noter işlemleri ve Ödeme işlemi gerçekleşir.

6. Arabanın teslimatı planlanır.

Araba.com ile rezervasyon yapmak çok kolay! Sadece ilgilendiğiniz arabayı seçmeniz gerekiyor. Rezervasyon ve ödemelerinizi dilediğiniz yerden yapabilirsiniz.

Kredi kartınızdan ödeme yapın ve aşağıdaki adımları izleyin:

1. İlgileniyorum butonunun üzerine tıklayın. “Aracı rezerve et”e tıklayın.

2. İletişim formunu doldurun: ad, e-posta, telefon.

3. Sadece 500 TL karşılığında arabayı rezerve edin. Bu, bir ücret olarak değil, bir provizyon olarak çalışır, bu nedenle, arabanın alınmaması durumunda, eksiksiz olarak iade edilir.

Araba.com ile hayalinizdeki arabaya sahip olmanıza hiçbir şey engel olmasın! Size göre ödeme yöntemlerimiz var:

1. Nakit ödeme.

2. Finansman ile ödeme

3. Takas ile ödeme. Bu seçenek ile birlikte de yine bir finansmanlı satın alma planını tercih edebilirsiniz.

Evet, farklı kredi modellerimiz var. Yetkin personelimiz, işlemlerinizde anlaşmalı kurumlarımızla sizin için en iyi taşıt kredisi seçeneğini bulmak için uğraşacak. Bu sürecin ilk adımı, size özel tüm kredi seçenekleri göstermek için kredi geçmişinizi bilmek olacaktır.

Rezervasyon geçerliliğini kaybederse, arabanın opsiyonu için alınan ücreti geri iade ediyoruz.

Çünkü Araba.com, Türkiye araç piyasasındaki harika fiyatlarla, ikinci el araba alıp satma konusunda olağanüstü bir deneyim sunan çevrimiçi platformdur. Bilgisayarınızın veya akıllı telefonunuzun rahatlığından ulaşabileceğiniz Araba.com ile araba almak veya satmak hiç olmadığı kadar kolay.

Tüm arabalarımız 240 ekspertiz noktasından geçer ve satışa açılmadan önce ekspertiz raporu oluşturulur. Tüm prosedürlerle detaylı şekilde ilgileniyoruz ve ayrıca en iyi finansmanı ve sigortayı almanıza yardımcı oluyoruz. Ayrıca araçlarımız 3 ay / 5.000 kilometre garanti ve 14 gün veya 500 kilometre iade seçeneği ile güvenle alabilirsiniz.

Rezervasyonunuzun iptalini talep ettiyseniz ve 14 takvim gününden sonra ücretiniz hala iade olmadıysa, ekstrenizle birlikte Müşteri Hizmetleri (0212 321 69 34) ile iletişime geçmelisiniz.

Araba.com’da kaliteye o kadar önem veriyoruz ki, tüm araçlarımızın 14 güne veya 500 kmye kadar test imkanı var olacak. Bu sürenin sonunda satın aldığınız üründen %100 memnun kalmazsanız, aracınızı sorgusuz iade edip, ödemenizin tamamını geri alabilirsiniz.

Loading
Yükleniyor..