Araba.com Logo

Hakkımızda

Türkiye’de otomotiv ekosisteminin dijitalleşmesine öncülük etmek için kurulduğumuz 2017 yılından bu yana sürücülerle otomotiv ürün ve hizmet sağlayıcılarını iki taraflı pazar yerlerimizde birbiriyle buluşturuyoruz.

İstanbul’daki genel merkezimiz, Adana, Ankara, İzmir ve Trabzon’da yer alan bölge temsilciliklerimiz, Nevşehir’de yer alan çağrı merkezimizdeki yetkin kadromuz ile bir araba hikayesi yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyor, otomotiv sektöründe uçtan uca hizmet sunan, deneyim ve veri şirketi olma hedefiyle yolumuza devam ediyoruz.

Müşterilerimize sunduğumuz platformlarımız aşağıdaki gibidir:

Tasit.com: Mottosu ‘Keyfini Sür’ olan Tasit.com, sürücülerin hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlar. Taşıt.com Mobilite Hizmetlerinin pazar yeridir. Kiralama tedarikçileri, oto tamir noktaları, oto kuaförler, ekspertizler ve lastik jant noktaları ile sürücüleri buluşturur.

2009 yılında kurulan 1,5 milyondan fazla üyesi olan Taşıt.com, Garaj Sepeti tarafından 2017 yılında satın alınmıştır.

Araba.com: Mottosu “Türkiye’nin Araba Pazarı” olan Araba.com sürücülerin araç ve yedek parça alım satımında yeni nesil çözümler sunan öncü pazar yeridir.

2003 yılında kurulan 2 milyondan fazla üyesi olan Araba.com, Garaj Sepeti tarafından 2018 yılında satın alınmıştır. Araba.com üzerinden bugüne kadar 4 milyondan fazla araç ve yedek parça satışa sunulmuştur.

Datamotiv ve Garaj Data: Mottosu “Türkiye’nin Araç Kataloğu” olan Datamotiv, Türkiye araç parkının en güncel kategori ve fiyat bilgilerini paylaşır. Garaj Data da kurumlara değerleme gibi çeşitli API hizmetleri ile büyük veri çözümleri sunar.

Bir Araba Hikayesi

Uçtan Uca Araç Alım – Satım ve Hizmet Deneyimi
Bir Araba Hikayesi

Önemli Ödüllerimiz

Europe’s 100 hottest startups 2012 / Tasit.com

Amerikan bilim ve teknoloji dergisi “Wired” tarafından 2012 yılında Avrupa’nın en başarılı girişimlerinden biri olarak seçilmiştir.

Red Herring – Europe Top 100 / Tasit.com

2014 yılında 18’si düzenlenen Red Herring Europe Top 100 ödüllerinde Tasit.com, Avrupa’daki en başarılı 100 girişimden biri olarak ödüle layık görülmüştür.

Startup 100 / Garaj Sepeti

Kurulduğu 2017 yılında Türkiye Startup 100 listesine 14’üncü sıradan giriş yapmıştır. 2017 sonrası kurulan şirketler sıralamasında ise birinci olmuştur.

Webrazzi En İyi SaaS Girişimi 2’cilik / Garaj Sepeti

Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden Webrazzi Girişim Ödüllerinde SaaS kategorisinde ikincilik kazanmıştır.