Araba Logo

Arabam Ne Kadar?

Arabanın değerini öğren, araba alırken de satarken de kazan!

Hemen Fiyatını Öğren
finde car

“Arabam Ne Kadar” Nedir?

2. el araçların ortalama piyasa fiyatını, hızlı satar ve tok satıcı fiyatlarını gösteren bir hesaplayıcıdır. Arabam kaç para veya bir araba kaç para eder sorularının cevabıdır.

how works

Arabamın Değerini Neden Öğrenmeliyim?

Arabanın ne kadar edeceğini öğrenirsen arabanı kolay, hızlı ve değerinde satarsın ve yeni arabanı değerinde alırsın. Yanlış fiyatlarla vakit kaybetmezsin, paran cebinde kalır.

Kullanıcı Yorumları

Arabamın ilanı uzun süredir yayındaydı ama satılmamıştı. Meğer fiyatım yüksekmiş. Tavsiye edilen fiyattan birkaç günde satıldı.

Rıza Güngör

Yeni araba almak için kendi arabamı hızla satmam gerekiyordu. Arabamın değerini öğrendim, bir de “Hemen Araba Sat” teklifi alayım dedim.
Önerdikleri fiyat uygun geldi, arabamı Araba.com’a sattım.

Filiz Yılmaz

“Arabam Ne Kadar?” sayesinde arabamı hızla ve kolayca sattım. Kesinlikle çok doğru, nokta atışı fiyat önerisinde bulundu.

Alp Yener

Sıkça Sorulan Sorular

Yeni araç almak amacıyla veya aracını nakite çevirmek için satmak isteyenlerin aklındaki ilk soru: Arabam ne kadar eder?

Araba alıp satarken en önemli konulardan biri aracın güncel piyasa değerini bilmektir. Arabam kaç para eder diye düşünenler araçlarının marka, model, km gibi bilgilerini girerek “Arabam Ne Kadar” sayesinde araçlarının fiyatlarını belirleyebilir. Aracınızın özelliklerini belirterek piyasa değerlerini kolayca hesaplayabilirsiniz. Ayrıca araba.com’daki binlerce 2.el satılık araç ilanları arasından aracınıza benzer özellikteki ilanları bulup aracınızın piyasa değerini hızlıca öğrenebilirsiniz.

Araç alıp satarken araç değeri hesaplama önemli konulardan biridir. Araba değeri belli standartlara göre hesaplanıyor. Aracın markası, modeli, yaşı, km si, vites tipi, kasa tipi, yakıt tipi, hasar bilgisi ve temizliği araba değerlerinin ölçülmesinde etkin rol oynuyor.

Arabam ne kadar eder? ortalama piyasa fiyatı adıyla 1 ortalama fiyat ve 3 farklı fiyat aralığı (hızlı satar, satar ve tok satıcı fiyatı) üzerinden fiyat tavsiyelerinde bulunur. Tüm modellere ait 2. El fiyat bilgileri yer alır.

Bu fiyatlar ve fiyat aralıkları tamamen tavsiye edilen fiyatlardır. Benzer araçların mevcut satış fiyatlarından ve piyasa verilerinden beslenir. Çok yüksek ve çok düşük fiyatları kendiliğinden eler ve akıllı istatiksel modellemelerle tavsiye fiyatları belirler.

Aracını acil satmak isteyen araç sahipleri “hızlı satar” fiyatını, biraz daha vakti olanlar (ortalama 30-45 gün) “ortalama piyasa” fiyatını baz alabilirler. Tok satıcıyım, geniş geniş vaktim var, hiç acelem yok diyenler ise “tok satıcı” fiyatı üzerinden araçlarını satmayı deneyebilirler.

Aracınızı acil satmanız gerekiyorsa Hemen Araba Sat üzerinden fiyat teklifi alabilir, randevunuzu oluşturabilir, yapılan ekspertiz sonrasında sunulan fiyat teklifi üzerinden aracınızı Araba.com’a satabilir ve 30 dakikada paranızı alabilirsiniz.

Aracını acil satmak istiyorsan “hızlı satar” fiyatını, 30 – 45 gün zamanım var, çok acelem yok dersen “ortalama piyasa” veya “satar” fiyatını tavsiye olarak alabilirsin.

İlan sayfasında araç fiyatını girerken pazarlık payını da koymayı unutmamalısınız. Her ilanda mutlaka pazarlık payı yer alıyor. Aracın ek donanımı, herhangi bir hasarı veya arızası varsa onu da hesaba katıp küçük de bir pazarlık payı ekleyerek ilan fiyatınızı belirleyebilir ve kolayca ilan verebilirsiniz.

Ek donanımlarla araba değeri yükselir; hasar kaydı, boyalı veya değişen parça veya arızalar ise aracın fiyatını düşürür.

Ayrıca popüler marka, model araçların, ilgilenen alıcı sayısı fazla olduğu için daha kolay satılacağını aklından çıkarma.

Aracımın değeri ek donanımlarla yükselir mi diye merak edenlere şunu iletelim: Aracında standart donanım dışında ek donanım ve özellikler varsa, “hızlı satar” veya “ortalama piyasa” fiyat aralığında düşüneceğin son rakama ekleyebilirsin. Ek donanımlar aracın fiyatını yükseltir.

Örneğin, cam tavan veya bi-xenon farlar aracın fiyatını daha yüksek oranda arttırırken; sonradan eklenmiş park sensörü veya karartılmış camlar aracın fiyatını daha düşük oranda arttırır.

Aracını satarken ilan vermeyle, alıcı adaylarından gelecek telefon aramalarıyla ve mesajlarla uğraşmak istemiyorsan, dolandırılmaktan korkuyorsa veya nakit ihtiyacın nedeniyle acilen aracını satmak istiyorsan, senin için doğru adres: Hemen Araba Sat

Hemen Araba Sat ile hızlıca fiyat teklifi alabilir, randevunu oluşturabilirsin. Randevu tarihi ve saatinde yapılacak ekspertiz sonrası verilecek nihai fiyat teklifi üzerinden hızla ve güvenle aracını Araba.com’a satabilir, 30 dakikada paranı alabilirsin.

Tanımadığın kişilerle muhatap olmazsın, Hemen Araba Sat noktalarımızda aracını hızla ve güvenle Araba.com’a satarsın, sadece 30 dakikada paranı banka hesabında görürsün.

Elbette. Form sayfasında “Araç Almak İstiyorum” seçeneği ile devam edersen, almak istediğin araçla ilgili ortalama piyasa fiyatını ve tavsiye alım fiyatını görebilirsin. Böylece almak istediğin araç için ne kadar bütçe ayırman gerektiğini görmüş olursun.

Loading
Yükleniyor..