Araba Logo

Sigorta ve Kasko

Aracınız için en uygun Kasko ve Trafik Sigortası teklifleri alın.

Hemen Teklif Al

Neden Sigortayı Araba.com'dan Almalıyım?

Hızlı ve Kolay

365 Gün 7/24 Satın Alın

20+ Sigorta Şirketinden Karşılaştırmalı Teklifler

Taksit İmkanı

Trafik Sigortası Nedir?

Trafik Sigortası, kaza yaşanması durumunda sadece karşı tarafı koruma altına alan zorunlu bir sigorta türüdür. Sigorta sahibinin araç hasarlarını veya manevi tazminatlarını karşılamaz, eğer sigortalı kazada kusurlu bulunursa karşı tarafın zararlarını karşılar. Örneğin, aracınızı ağaca çarparsanız trafik sigortasından yararlanamazsınız. Bunun için kasko yapılması gerekir.

Kasko Nedir?

Kasko, sigorta yapılan aracı ve araç sahibini koruma altına alan isteğe bağlı bir sigorta türüdür. Aracın tek taraflı dahi olsa kaza yapması, yanması, çalınması gibi durumlarda poliçe koşulları kapsamında teminat dahilinde olmasını sağlar. Trafik sigortasından farkı, karşı tarafın değil ait olduğu aracın zararını karşılamasıdır.

Nasıl Çalışır?

1

Araç Bilgilerini Gir

Sadece 30 saniyede araç ve sigortalı bilgilerini gir.

2

Sana özel Teklifleri Gör, Karşılaştır

20 farklı sigorta şirketinin sana özel olarak ürettiği sigorta vekasko tekliflerini gör.

3

En Uygun Sigortayı Taksitle Al

Seçtiğin en uygun sigorta veya kaskoyu anlaşmalı kredi kartlarıyla taksitli olarak anında al, poliçeni ister yazdır, ister mail olarak gönder.

En Uygun Teklifi Al

Kullanıcı Yorumları

Acaba hangi sigorta şirketi ne kadara sigorta yapıyor diye bakmak için uğraşmama gerek kalmadı, zaten hepsini gösterdi Tasit.com

Ayfer Gülcan

Trafik sigortası bitmiş unutmuşum, acil yeni sigorta yapmam gerekiyordu, iki dakikada telefondan sigorta yaptım poliçem mail olarak geldi, süpermiş!

Osman Kuru

Çok iyi sistem herkese tavsiye ederim

Caner Korkmaz

Sıkça Sorulan Sorular

Kasko sigortası aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alan isteğe bağlı bir sigorta türüdür.

Trafik Sigortası bir motorlu taşıtın kusurlu olarak üçüncü şahıslara verdiği zararları karşılar. Tazminat ile maddi zararların yanısıra, kazaya ilişkin tedavi giderleri ile zarar gören kişilerin sakat kalması veya hayatını kaybetmesi hallerinde kazada zarar görenin desteğinden mahrum kalanlara ödeme yapar. Destekten mahrumiyet tazminatı kazada hayatını kaybeden veya sakat kalan kişinin yaşına, gelirine göre değişiklik gösterir.

Cep telefonu ve e-posta, poliçe, bilgilendirme formu ve şifre gibi önemli bilgileri göndermek amacıyla kullanılmaktadır. Size özel ayrıcalıklı hizmetlerinizden yararlanmak için bu bilgilerinizin doğru bilgiler olması gerekiyor.

Poliçede belirtilen ve karayolunda kullanma izni olan motorlu ve motorsuz kara araçlarından, römork veya karavanlardan iş makinelerinden, lastik tekerlekli traktörler, diğer zirai tarım makinelerinden doğan menfaatin aşağıda belirtilen risklerin gerçekleşmesi sonucunda doğrudan uğrayacağı maddi zararları teminat altına alır.

  • Aracın karayolunda veya demiryolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz araçlarla çarpışması,
  • Gerek hareket gerek durma halinde iken sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar,
  • Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler, ile fiil ehliyetine sahip olmayan kişilerin yol açacağı zararlar,
  • Aracın yanması,
  • Aracın veya araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi teminata dahildir.

Araç ve Kaza Başına Maddi, Kişi ve Kaza Başına Sağlık Giderleri, Kişi ve Kaza Başına Sakatlanma ve Ölüm.

Dilediğiniz zaman hizmet noktamıza gelebilirsiniz , ancak randevu almanız durumunda yoğunluktan dolayı beklemez ve daha hızlı ekspertiz yaptırarak aracınızı satabilirsiniz.

Müşteri hizmetleri merkezimizle iletişime geçmeniz halinde, mevcut poliçeniz iptal edilecek, iadesi yapılacak ve yerine yeni poliçe düzenlenebilecektir.

Poliçenin teminatı sigorta primin tamamının, primin taksitle ödenmesi kararlaştırılmışsa peşinatın (ilk taksit) poliçe yapılır yapılmaz ve en geç poliçenin teslimi karşılığında ödenmesi gerekir. Aksi kararlaştırılmadıkça, prim veya peşinat ödenmediği takdirde poliçe teslim edilmiş olsa dahi sigortacının sorumluluğu dolayısıyla poliçe teminatı başlamaz.

Loading
Yükleniyor..