Bilgi! Tarayıcınızda JavaScript aktif değil.
Sitemizin tüm özelliklerini kullanabilmeniz için tarayıcınızda Java Script'i aktif hale getirmeniz gerekiyor.
Bilgi! Kullandığınız web tarayıcısı güncel değil.
Sitemizin tüm özelliklerini kullanmak için tarayıcınızı güncellemeniz gerekiyor. Logolardan istediğinize tıklayarak güncelleyiniz.
Araç alım-satım ve kiralama işlemlerinde olumsuzluk yaşamamak için nelere dikkat etmeliyim?

Araç alım-satım ve kiralama işlemlerinde olumsuz durumlar yaşamamanız için dikkat etmeniz gereken belli başlı konular aşağıda listelenmiştir. Kişisel olarak alabileceğiniz tedbirler ile herhangi bir sorun yaşamadan işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

İlgilendiğiniz aracın satıcısı ile yüz yüze görüşmeden kesinlikle para göndermeyin. Aracı görmeden kapora için para gönderilmesi taleplerini kabul etmeyin. Satın alacağınız veya kiralayacağınız aracı görmeden, kesinlikle kapora vb. benzeri bir ödeme gerçekleştirmeyin.
Tanımadığınız kişilere TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferlerini gerçekleştirmeyin, para ödemesi ile ürün teslimi (araç devir işlemini) aynı anda yapın.
İlgilendiğiniz araçla ilgili satıcıdan detaylı bilgi alın. Araç plaka numarası ile araç üzerinde herhangi bir hak mahrumiyeti (hacizli, rehinli vb.) olup olmadığını araştırın. Alacağınız aracın tescil belgesinde bulunan motor ve şasi numarası ile araç üzerindeki motor ve şasi numarasının aynı olmasına dikkat edin.
Kişisel verilerinizi ve üyelik bilgilerinizi (TC kimlik numarası, kredi kartı verileri, vb.) kimse ile paylaşmayın.
Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde, www.araba.com'un hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.
Olumsuz bir durumla karşılaştığınızda en yakın Emniyet birimine giderek ilgili kişiler hakkında şikayetçi olabilirsiniz.