Araba Logo

Ne yapmak istiyorsun?

Km
loading
Devam
1 / 9

Sıkça Sorulan Sorular

Yeni araç almak amacıyla veya aracını nakite çevirmek için satmak isteyenlerin aklındaki ilk soru: Arabam ne kadar eder?

Araba alıp satarken en önemli konulardan biri aracın güncel piyasa değerini bilmektir. Arabam kaç para eder diye düşünenler araçlarının marka, model, km gibi bilgilerini girerek “Arabam Ne Kadar” sayesinde araçlarının fiyatlarını belirleyebilir. Aracınızın özelliklerini belirterek piyasa değerlerini kolayca hesaplayabilirsiniz. Ayrıca araba.com’daki binlerce 2.el satılık araç ilanları arasından aracınıza benzer özellikteki ilanları bulup aracınızın piyasa değerini öğrenebilirsiniz.

Araç alıp satarken araç değeri hesaplama önemli konulardan biridir. Araba değeri belli standartlara göre hesaplanıyor. Aracın markası, modeli, yaşı, km si, vites tipi, kasa tipi, yakıt tipi, hasar bilgisi ve temizliği araba değerlerinin ölçülmesinde etkin rol oynuyor.

Arabam ne kadar eder? ortalama piyasa fiyatı adıyla 1 ortalama fiyat ve 3 farklı fiyat aralığı (hızlı satar, satar ve tok satıcı fiyatı) üzerinden fiyat tavsiyelerinde bulunur. Tüm modellere ait 2. El fiyat bilgileri yer alır.

Bu fiyatlar ve fiyat aralıkları tamamen tavsiye edilen fiyatlardır. Benzer araçların mevcut satış fiyatlarından ve piyasa verilerinden beslenir. Çok yüksek ve çok düşük fiyatları kendiliğinden eler ve akıllı istatiksel modellemelerle tavsiye fiyatları belirler.

Aracını acil satmak isteyen araç sahipleri “hızlı satar” fiyatını, biraz daha vakti olanlar (ortalama 30-45 gün) “ortalama piyasa” fiyatını baz alabilirler. Tok satıcıyım, geniş geniş vaktim var, hiç acelem yok diyenler ise “tok satıcı” fiyatı üzerinden araçlarını satmayı deneyebilirler.

Aracınızı acil satmanız gerekiyorsa Hemen Araba Sat üzerinden fiyat teklifi alabilir, randevunuzu oluşturabilir, yapılan ekspertiz sonrasında sunulan fiyat teklifi üzerinden aracınızı Araba.com’a satabilir ve 30 dakikada paranızı alabilirsiniz.

Aracını acil satmak istiyorsan “hızlı satar” fiyatını, 30 – 45 gün zamanım var, çok acelem yok dersen “ortalama piyasa” veya “satar” fiyatını tavsiye olarak alabilirsin.

Ek donanımlarla araba değeri yükselir; hasar kaydı, boyalı veya değişen parça veya arızalar ise aracın fiyatını düşürür.

Ayrıca popüler marka, model araçların, ilgilenen alıcı sayısı fazla olduğu için daha kolay satılacağını aklından çıkarma.

Aracımın değeri ek donanımlarla yükselir mi diye merak edenlere şunu iletelim: Aracında standart donanım dışında ek donanım ve özellikler varsa, “hızlı satar” veya “ortalama piyasa” fiyat aralığında düşüneceğin son rakama ekleyebilirsin. Ek donanımlar aracın fiyatını yükseltir.

Örneğin, cam tavan veya bi-xenon farlar aracın fiyatını daha yüksek oranda arttırırken; sonradan eklenmiş park sensörü veya karartılmış camlar aracın fiyatını daha düşük oranda arttırır.

Aracını satarken ilan vermeyle, alıcı adaylarından gelecek telefon aramalarıyla ve mesajlarla uğraşmak istemiyorsan, dolandırılmaktan korkuyorsa veya nakit ihtiyacın nedeniyle acilen aracını satmak istiyorsan, senin için doğru adres: Hemen Araba Sat

Hemen Araba Sat ile hızlıca fiyat teklifi alabilir, randevunu oluşturabilirsin. Randevu tarihi ve saatinde yapılacak ekspertiz sonrası verilecek nihai fiyat teklifi üzerinden hızla ve güvenle aracını Araba.com’a satabilir, 30 dakikada paranı alabilirsin.

Tanımadığın kişilerle muhatap olmazsın, Hemen Araba Sat noktalarımızda aracını hızla ve güvenle Araba.com’a satarsın, sadece 30 dakikada paranı banka hesabında görürsün.

Elbette. Form sayfasında “Araç Almak İstiyorum” seçeneği ile devam edersen, almak istediğin araçla ilgili ortalama piyasa fiyatını ve tavsiye alım fiyatını görebilirsin. Böylece almak istediğin araç için ne kadar bütçe ayırman gerektiğini görmüş olursun.

Yeni eklenen ilanlar

Loading
Yükleniyor..